Малка Дупница помля над 40 отбора и стана №1 в международен турнир по кикбокс

14 състезатели на СК „Патриот” донесоха 14 медала

Тайната: Състезатели с висок дух, раздаване на 100%, сплотени треньори

6 златни, 4 сребърни и 4 бронзови медала завоюва СК „Патриот“ (Дупница) на Международния турнир по кикбокс, в стил лоу кик в гр. Козлодуй, съобщи председателят на дупнишкия клуб Кирил Чакъров. Така СК „Патриот“ стана отборен шампион на турнира в Козлодуй.

„СК „Патриот“ (Дупница) спечели първо място от над 40 клуба от България, Босна и Херцеговина, Сърбия, Гърция, Молдова, Шотландия. Нашият спортен клуб спечели отборното първото място. А също така участвахме с 14 състезатели, като взехме 6 златни, 4 сребърни и 4 бронзови медала. Спечелилите златни медали са: Алисия Сусанина в кат. до 60 кг, Мони Василев в кат. плюс 60 кг, Ивайло Янакиев в кат. до 57 кг, Мартин Миладинов в кат 45 кг, Сашко Николов в кат. до 54 кг и Иван Костадинов в кат. до 51 кг. Сребърните медалисти са:

Христо Божидаров до 54 кг, Ивайло Добринов до 60 кг, Радослав Василев до 33 кг и Браян Георгиев в кат до 48 кг. Любопитното е, че Христо Божидаров е в същата категория на Сашко Николов до 54 кг. Те стигнаха двамата до финал. Имаше още шест души в категорията, но биха всички останали и се срещнаха на финал. Финалът не беше демонстративен, това хареса на съдиите, защото и двамата, въпреки че са от един клуб, се биха мъжки и така отсъдиха съдиите победата на Сашко Николов. Бронзовите медалисти са Алекс Войнов, Борислав Йорданов, Едуард Богомилов и Велислав Иванов. 14 състезатели – 14 медала. Малка Дупница завоюва първото място и обра овациите на всички, присъстващи на събитието. Имаше доста поздрави. Питаха ни как се справяме, как правим такива успехи. Това беше голяма чест за нас, за целия екип. Нашият екип от треньори сме много сплотени, а състезателите показаха много дух. Искаха да се докажат заради нас, защото ние ги имаме като наши деца. Затова се раздадоха на 100%, всеки един подкрепяше другия. Имаше един голям патриотски дух и затова достигнахме до този голям успех”, разказаха Кирил Чакъров и останалите треньори от СК „Патриот”.