„Марек” удари „Славия”

Тимът на „Марек Юнион-Ивкони” (Дупница) започна с категорична победа участието си в предварителния турнир за определяне на първа и втора осмица на Суперлигата по волейбол. Дупничани надиграха „Славия” с 3:0 (25:22, 25:15, 25:17) в мач от група 4, изигран в зала “Младост” в Монтана. Волейболистите от Дупница записаха първите си три точки. „Марек” започна силно в срещата, но “белите” изравниха. Играта тръгна точка за точка, но столичният тим взе нещата в свои ръце. Грешка на славистите и серия на състезателите на Виктор Карагьозов отново изравни резултата. Впоследствие „Славия” запази отново крехка преднина, но не удържа темпото. Играчите от Дупница записаха силни минути и поведоха в резултата, грешка от атака на Апостол Боянов приключи гейма в полза на съперника, пише bgvolleyball.com. Втората част започна под диктовката на „Марек”, като темпото остана стабилно през цялото време. До края разликата нарастваше все повече и в крайна сметка авансът се увеличи на 2:0 гейма. В третия гейм двата тима бяха равностойни, след което “белите” излязоха напред. В следващите минути двубоят предложи игра на амплитуди и от двете страни на мрежата. Дупничани се отприщиха и довършиха започнатото в предходните части. Съперникът опита да навакса изоставането си, но не се случи нищо повече. След 25:17 и 3:0 „Марек” се поздрави с първия си успех в турнира. Най-резултатен бе Цветелин Цветанов с 15 точки (1 ас, 2 блокади), 10 добави Илиян Преспов (4 аса, 1 блокада). Калоян Балабанов и Ивайло Дамянов се отчетоха с по 6 точки. За „Славия” Апостол Боянов реализира 15 точки (2 блокади), с 10 завърши Васил Николов (1 ас).