Изабел Крамарска и Вивиан Кръстева № 1 на държавното по лека атлетика във Велико Търново

Героите на "Рилски атлет" - Вивиан Кръстева, Димитър Тосков и Изабел Крамарска
  • Димитър Тосков се окичи със сребърен медал, Георги Ганджулов остана четвърти

Откритието на СК “Рилски атлет” Изабел Крамарска стана шампионка в четирибоя при момичетата до 14 г. на държавното първенство по лека атлетика във Велико Търново.

Крамарска набра актив от 272 точки, поставяйки нов републикански рекорд. В бягането на 60 м Изи постигна 8,63 сек сек, в скока на дължина “прелетя” 5,09 м, на 60 м препягствено бягане спря хронометрите на 9,85 сек, а дългата дистанция от 600 м я преодоля за 1:46,45 мин.

Второ място и сребро в групата на момчетата до 14 г. пък зае талантливият Димитър Тосков. В съперничество със 70 атлети той постигна 247 т. Резултатите на Тосков в отделните дисциплини бяха: 60 м – 8, 27 сек, скок дължина – 5,06 м, 60 м препятствено бягане – 10,22 сек, 800 метра – 2:30,10 мин.

Отлично се представи и с една година по-малкият Георги Ганджулов, класирал се на призовото 4-о място: 241 пункта (8,29 сек, 4,78 м, 10,28 сек, 2:28,94 мин).

При девойките до 16 г. Вивиан Кръстева завоюва втората шампионска титла за самоковския клуб. В сектора за скок дължина, при участието на 35 състезателки и независимо от трудните атмосферни условия, Кръстева успя да преодолее в петия си опит 5,25 м, което я изстреля на второто място на почетната стълбичка. Часове по-късно, във финалното състезание на 100 метра препятствено бягане пък, Вивиан се нареди четвърта с личен рекорд от 15,70 сек.

Карето на “Рилски атлет” в състав: Габриела Попйорданова, Никол Николаева, Изабел Крамарска и Вивиан Кръстева зае 8-о място на 4×100 м с резултат 54,06 сек, изпреварвайки 15 щафети.

Следващото състезание от календара на БФЛА е силният международен турнир в Пловдив (11 юни). Седмица по-късно (на 17 и 18 юни) ще се проведе и държавното първенство за юноши и девойки старша възраст в столицата.