Александър Джорджев и Методи Чимев

За треньори на годината бяха избрани Христо Михалчев и Николай Пилев – софтбол

 

 

Световният шампион по таекуондо Александър Джорджев стана спортист на годината в Дупница.

Борецът Александър Томов награди най-добрия треньор Христо Михалчев.
Томов прегърна кмета на Дупница Чимев.

Той стана световен шампион за кадети в Египет, в категория 57 кг, и е първият българин със световна титла в този спорт, при това спечелил със счупена ръка. Наградата му беше връчена на официална церемония в Спортната зала.

Борецът Александър Томов връчи приза на Доброслав Радев по кикбокс.
Томов връчи наградата на Анжела Василева – бадминтон

Официални гости на събитието бяха кметът Методи Чимев, легендарният борец Александър Томов, футболистът – голмайстор на „А” група – Иво Георгиев, ОбС шефът на Дупница Емил Гущеров, зам.-кметът Крум Милев, общинският съветник Йордан Йорданов и мн. др.

Иво Георгиев награди младите футболисти.
Крум Милев награждава малките футболисти.

Номер две стана Роберт Михайлов, състезател по силов трибой от клуб „Марек 13”, републикански шампион на България.

Бившата легенда на „Марек” Данчо Йоцов със сина си футболист
Зам.-кметът Крум Милев връчи приза на Кирил Чакъров

Номер 3 е Митко Джорджев, таекуондо от СК „Гладиатор”, завоювал шесто място в Европейско първенство и републикански шампион и медалист от много турнири.

4-ти се нареди Иван Иванов по тенис на маса, 5-а е Ива Йовкова –бадминтон, 6-и Иван Илиев – силов трибой, 7-и Методи Китанов – стрелба, 8-и Славчо Павлов – кикбокс, 9-и Теодор Георгиев -таекуондо, 10-а Янита Миленкова софтбол.

За млади спортни таланти на Дупница бяха избрани отборът по футбол на професионалната гимназия по облекло, станал републикански шампион на България с треньор Ангел Гьошков. За треньори на годината бяха избрани Христо Михалчев – таекуондо, и Николай Пилев – софтбол.

В топ 10 за юноши и девойки се класираха:

  1. Доброслав Радев – кикбокс от СК „Патриот”, вицеевропейски шампион в кат. 67 кг
  2. Мариела Миланова – таекуондо „Гладиатор”
  3. Николет Костова – таекуондо
  4. Анжела Василева – бадминтон „Победа”. След тях са Даниел Бедников – спортна стрелба, Кирил Механджийски – таекуондо, Радослав Котев – тенис на маса, Светослав Иванов – волейбол, Стефан Владимиров – кикбокс, Теодор Тодоров – силов трибой.

Специални награди бяха връчени на Спортен клуб „Патриот” за проведената галавечер по кикбокс, за спортно дълголетие на Любомир Янакиев, за спортен репортер – Константин Соколов.

 

1 коментар

Comments are closed.