Saturday, July 27, 2024
HomeСпортБеласица победи в Плевен с гол на Гущеров и си подпечата оставането...

Беласица победи в Плевен с гол на Гущеров и си подпечата оставането в групата

Мачът от 33 -и кръг за първенството на Втора професионална лига между отборите на Спартак (Плевен) и Беласица (Петрич) бе от особено значение за гостите. Само при успех петричкият тим  си осигуряваше оставането във Втора професионална лига и през следващото първенство.

Срещата започна равностойно. В отделни моменти имаше превес и на единия, и на другия отбор, като опасностите бяха повече пред вратата на домакините. Първият опасен удар отправиха футболистите на Беласица чрез Аксел Таонса, който отблизо изпрати топката слабо в ръцете на вратаря Станислав Антонов. На два пъти бяха създадени нови две ситуации пред вратата на Спартак, но те не бяха оползотворени. Домакините разчитаха най-вече на центрирания по фланговете в наказателното поле на гостите, но там вратарят и защитата бяха на ниво. Първата част на мача завърши при нулево равенство.

Второто полувреме отборът на Беласица започна с нови двама футболисти, като местата на Петър Кепов и КуфреЕта бяха заети от Атанас Карачоров и Владимир Гогов. Петричките футболисти търсеха начин за откриване на резултата. При отлично центриране в наказателното поле на домакините Мартин Русков от воле разтресе страничната греда зад вратаря на Спартак Станислав Антонов. По-късно гредата уцелиха и футболистите на домакините. В 80-та минута главният съдия Денислав Сталев отсъди фаул за отбора на гостите. Зад топката застана Андон Гущеров, който от 20-ина метра обстрелва директно противниковата врата, но защитник от изградената стена отклони топката с ръка и главният арбитър съвсем справедливо отсъди дузпа,която Андон Гущеров превърна в гол за 0:1. До края на мача домакините се опитаха да променят резултата, но това не им се удаде, защото не достигнаха до опасност отблизо срещу вратаря Захари Димитров.

Така с отбелязания гол от Андон Гущеров отборът на Беласица записа три ценни точки, които изведоха тима на 13-о място с 43 точки, с 6 повече от първия изпадащ Черноморец(Бургас).

След мача Ивелин Петков от треньорския щаб на ОФК Беласица сподели: „Постигнахме много важна победа, с което бе оползотворен труда на всички. Футболистите, на които беше гласувано доверие, се раздадоха докрай, изпълниха тактическите казания и резултатът е налице. Футболен Петрич ще има отбор във Втора професионална лига и през следващото първенство“.

Беласица: Захари Димитров, Петър Кепов (46-Атанас Карачоров), Мартин Русков, Валентин Костов, Аспарух Шамкалов, Иван Марчев, КуфреЕта (46-Владимир Гогов), Димитър Иванов (60-Аспарух Смилков), Васил Божинов (70-Атанас Димитров), Таонса Аксел, Андон Гущеров (85-Запро Динев).