Saturday, July 27, 2024
HomeСпортГеорги Трифонов ("Чамкория") - вицешампион за купа "Здравец" край Пловдив

Георги Трифонов (“Чамкория”) – вицешампион за купа “Здравец” край Пловдив

Малшанс за Алекс Чалина, Димитър Божков и Росица Мирчева: останаха четвърти33-15-01-joro-trifonov-be-neudarjim

Талантливият състезател на “Чамкория” Георги Терзиев спечели сребърен медал в 6-ото издание по ски алпийски дисциплини за купа “Здравец” край Пловдив. Самоковецът завърши втори в гигантския слалом при момчетата до 10 години, допускайки пред себе си единствено представителя на “Мотен” (Сф) Марк Рангелов. С трети резултат на почетната стълбичка се качи Георги Вълев (“Грийн роуд”).

Интересното е, че още двама представители на “Чамкория” успряха да влязат в десетката в тази възрастова група – Георги Ковачки даде 8-о време, а веднага след него се нареди Сотир Велчев.

Най-близко от останалите самоковски алпийци до място на подиума бяха Алекс Чалина при най-малките момичета – до 8 г., Димитър Божков при 8-годишните момчета и Росица Мирчева при каките до 12 г. Всички те финишираха с четвърти резултат. Пети в своите възрастови групи финишираха Стефан Трифонов (до 8 г.), Косара Гущерова (до 10 г.) и Георги Ангелов от клуб “Боровец” до 12 г. В първата десетка попаднаха още Михаил Майстер – 8-и при 8-годишните, финиширалият веднага зад него Александър Василев и десетата при 12-годишните момичета Вероника Гендел.

Общо около 300 деца от 17 клуба от страната, както и представители на Сърбия, Гърция и Македония премериха сили в традиционната спортната проява в Южна България. За тяхна радост организаторите от ССК “Тракия SAG” се справиха отлично с организацията, като успяха да зарадват всички участници с най-различни подаръци и изненади, както и със страхотни награди за победителите, любезно предоставени от спонсорите на събитието.

На снимката: Жоро Трифонов бе неудържим по трасето и заслужено ликува с втори резултат на почетната стълбичка