Friday, June 21, 2024
HomeСпортЕвро 2024: Пълната картина - групите, градовете, програмата по дни и часове

Евро 2024: Пълната картина – групите, градовете, програмата по дни и часове

24 отбора, 51  мача – от 14 юни светът ще гледа към стадионите в Германия

Евро 2024 е зад ъгъла и докато отброяваме последните дни и часове на сезона в отделните шампионати на континента (нашият още не е приключил), и напрегнато чакаме трите еврофинала в турнирите на УЕФА, континенталната надпревара наближава неумолимо. Тя е от 14 юни до 14 юли в Германия, като шоуто обещава да е грандиозно, пише Corner.bg.

Отборите – 24, разпределени в 6 групи.

Форматът – за елиминациите се класират 16 от 24 тима. Победителите, вторите и четирите трети с най-добри показатели.

Осминафинали, четвъртфинали, полуфинал и финал следват груповата фаза, с което общият брой мачове става 51.

Телевизионното излъчване у нас – то е отново съвместно на БНТ и Нова, като чакаме в следващите дни да научим и точното разпределение (по равен брой) кой мач по кой канал ще гледаме. Откриването и финалът вървят и в двете медии.

Групите:

А – Германия, Унгария, Швейцария, Шотландия

В – Испания, Хърватия, Италия, Албания

С – Англия, Дания, Сърбия, Словения

D – Франция, Нидерландия, Полша, Австрия

Е – Белгия, Словакия, Румъния, Украйна

F – Португалия, Турция, Чехия, Грузия.

Програмата

14 юни, 22:00 часа Германия – Шотландия (Мюнхен, група А)

15 юни, 16:00 часа Унгария – Швейцария (Кьолн, група А)

15 юни, 19:00 часа Испания – Хърватия (Берлин, група В)

15 юни, 22:00 часа Италия – Албания (Дортмунд, група В)

16 юни, 16:00 часа Полша – Нидерландия (Хамбург, група D)

16 юни, 19:00 часа Словения – Дания (Щутгарт, група С)

16 юни, 22:00 часа Сърбия – Англия (Гелзенкирхен, група С)

17 юни, 16:00 часа Румъния – Украйна (Мюнхен, група Е)

17 юни, 19:00 часа Белгия – Словакия (Франкфурт, група Е)

17 юни, 22:00 часа Австрия – Франция (Дюселдорф, група D)

18 юни, 19:00 часа Турция – Грузия (Дортмунд, група F)

18 юни, 22:00 часа Португалия – Чехия (Лайпциг, група F)

19 юни, 16:00 часа Хърватия – Албания (Хамбург, група В)

19 юни, 19:00 часа Германия – Унгария (Щутгарт, група А)

19 юни, 22:00 часа Шотландия – Швейцария (Кьолн, група А)

20 юни, 16:00 часа Словения – Сърбия (Мюнхен, група С)

20 юни, 19:00 часа Дания – Англия (Франкфурт, група С)

20 юни, 22:00 часа Испания – Италия (Гелзенкирхен, група В)

21 юни, 16:00 часа Словакия – Украйна (Дюселдорф, група Е)

21 юни, 19:00 часа Полша – Австрия (Берлин, група D)

21 юни, 22:00 часа Нидерландия – Франция (Лайпциг, група D)

22 юни, 16:00 часа Грузия – Чехия (Хамбург, група F)

22 юни, 19:00 часа Турция – Португалия (Дортмунд, група F)

22 юни, 22:00 часа Белгия – Румъния (Кьолн, група Е)

23 юни, 22:00 часа Швейцария – Германия (Франкфурт, група А) и Шотландия – Унгария (Щутгарт, група А)

24 юни, 22:00 часа Албания – Испания (Дюселдорф, група В) и Хърватия – Италия (Лайпциг, група В)

25 юни, 19:00 часа Нидерландия – Австрия (Берлин, група D) и Франция – Полша (Дортмунд, група D)

25 юни, 22:00 часа Англия – Словения (Кьолн, група С) и Дания – Сърбия (Мюнхен, група С)

26 юни, 19:00 часа Словакия – Румъния (Франкфурт, група Е) и Украйна – Белгия (Щутгарт, група Е)

26 юни, 22:00 часа Грузия – Португалия (Гелзенкирхен, група F) и Чехия – Турция (Хамбург, група F).

Осминафинали

Мач 38: 29 юни, 19:00 часа Втори в група А – втори в група В (Берлин)

Мач 37: 29 юни, 22:00 часа Победител група А – втори в група С (Дортмунд)

Мач 40: 30 юни, 19:00 часа Победител група С – трети от група D/E/F (Гелзенкирхен)

Мач 39: 30 юни, 22:00 часа Победител група В – трети от група A/D/E/F (Кьолн)

Мач 42: 1 юли, 19:00 часа Втори в група D – втори в група Е (Дюселдорф)

Мач 41: 1 юли, 22:00 часа Победител група F – трети в група A/B/C (Франкфурт)

Мач 43: 2 юли, 19:00 часа Победител група Е – трети в група A/B/C/D (Мюнхен)

Мач 44: 2 юли, 22:00 часа Победител група D – втори в група F (Лайпциг).

Четвъртфинали

Мач 45: 5 юли, 19:00 часа Победител 39 – победител 37 (Щутгарт)

Мач 46: 5 юли, 22:00 часа Победител 41 – победител 42 (Хамбург)

Мач 48: 6 юли, 19:00 часа Победител 40 – победител 38 (Дюселдорф)

Мач 47: 6 юли, 22:00 часа Победител 43 – победител 44 (Берлин).

Полуфинали

9 юли, 22:00 часа Победител 45 – победител 46 (Мюнхен)

10 юли, 22:00 часа Победител 47 – победител 48 (Дортмунд)

Финал

14 юли, 22:00 часа в Берлин.

RELATED ARTICLES

Most Popular