Saturday, May 18, 2024
HomeСпортМилица Мирчева и Християн Стояновса големите победители от Международния крос в Кюстендил

Милица Мирчева и Християн Стояновса големите победители от Международния крос в Кюстендил

Рекордьорката на България в маратона Милица Мирчева и параолимпийският вицешампион Християн Стоянов са големите победители от Международния крос в Кюстендил.

200 деца се включиха в 1000-метровия пробег, а организатори на събитието бяха община Кюстендил и СКЛА “Цвети Кирилова“, които бяха осигурили близо 10 000лв.награден фонд, за победителите в различните категории.

На 10-километровия пробег, който се проведе в събота – 25.03 в центъра на Кюстендил, шампион при мъжете стана Християн Стоянов от гр. Русе с време от 00:29:49 и скорост от 20,17 км/ч или 2:58 min/km.

Сребърен медал в категория мъже, извоюва Стоян Владков от “Локомотив“- Дряново, с време от 00:30:20, секунди след него пък финишира и чужденецът Исмаил Сенанджи, с време от 00:30:44.

При жените, безапелационна победа извоюва Милица Мирчева, която се състезава за гр. Мездра и успя да избяга трасето за 00:33:04. Средната и скорост на пробега е 18,17 км/ч или 03:18 км/мин. Само на метър след нея финишира и друга наша елитна атлетка – Маринела Нинева от “Локомотив“ – Дряново, която е позната на кюстендилската публика през последните години и от победите и в Балканския шампионат по маратон. Тя завърши 10-километровото трасе, с време от 00:33:19. Бронзов медал при жените за Девора Аврамова от “Берое“, с време от 00:34:03.

Освен дистанцията за професионалисти, в рамките на международния крос в гр. Кюстендил, се проведе и бягане на 1000м за по-малките участници, които бяха разделени в няколко възрастови групи.

В категория 10-11годишни, на първо място при момичетата е Лъчезара Кирилова от гр. Перник, с време от 3.46.22. Сребърен медал за Елена Кирилова от кюстендилския клуб по лека атлетика СКЛА “Цвети Кирилова“ – 3.57.24, бронз за Цветелина Здравкова от същия клуб, с време от 4.08.31.

При момчетата – златен медал за Мартин Момчилов от СКЛА “Цвети Кирилова“ с 3.38.13, второ място за Рикардо Димов от гр. Перник с 3.40.26, трето място за Борислав Борисов – 3.43.23, също от кюстендилския спортен клуб.

В категорията 12-13 годишни, при момичетата първо място за Ванеса Гергиникова от СКЛА “Тракия“ с 3.12.34, второ и трето място за Моника Иванова от гр. Перник и Алис Илиева от “Берое“. При момчетата в същата категория, златен медал извоюва Иван Георгиев с 3.18.43 от “Средногорски атлет“ – гр.Пирдоп, Ясен Дойчинов от ЦСКА завърши втори, а трети е Петър Трифонов от ЛАК “Атлетик – 90“ гр. Луковит.

В последната възрастова група – под 16 години, при момичетата, златен медал за Ванеса Димитрова от СК “Атлетик“- гр. София, която финишира с време от 3.03.52. Сребърен медал извоюва Диана Маринова от гр. Русе с 3.11.23, бронзов дедал за Елена Здравкова от ЛАК “Атлетик – 90“ гр.Луковит с 3.13.56.

При момчетата, първо място за Ангел Дарандашев от ЛАК “Атлетик – 90“ гр. Луковит с време от 2.42.39. Втори финишира Роман Можейко от “Локомотив“ Дряново с 2.47.10, а трети стана – Матей Симеонов от ЛАК “Атлетик – 90“ гр. Луковит с 2.50.49.

Най-добро представяне направиха клубовете СКЛА “Цвети Кирилова“ – гр. Кюстендил, ЛАК “Атлетик – 90“ гр. Луковит и клуба по лека атлетика от град Перник. Победителите получиха финансови награди, купи и медали, а за всички участници бяха подсигурени спортни тениски.

RELATED ARTICLES

Most Popular