Saturday, July 27, 2024
HomeСпортОборище оцеля след разгром над хебърци– 7:1

Оборище оцеля след разгром над хебърци– 7:1

На стадион „Орчо Войвода“ в град Панагюрище местният Оборище домакинства в последния мач за първенството на ЮЗ Трета лига на дублиращия отбор на Хебър(Пазарджик). Мачът беше от голямо значение на футболистите на домакините, които само при победа си осигуряваха оставане в групата и през следващото първенство.

Истинска буря от голове се образува пред вратата на гостите от Пазарджик. С три попадения на Петко Петков в 44-та, 45-а и 72-ра минути, и по едно на Георги Божилов в 1-та, Георги Нетов в 17-а, Ивайло Христов в 40-а и Георги Георгиев в 77-ма минути отборът на Оборище съвсем заслужено обра овациите на феновете, дошли да ги наблюдават.

Почетното попадение за отбора на Хебър ІІ бе дело на Мартин Сандов в 85-а минута – 7:1.

Отборът на Хебър ІІ през следващата година няма да бъде член на ЮЗ трета лига. А отборът на Оборище остава с 46 точки, заемайки 14-то място.

След мача тимът от Панагюрище си устрои банкет в местно заведение. „Целта е изпълнена, сега е време за разпускане и купон“, написаха на официалната страница на клуба.