Saturday, July 27, 2024
HomeРегионРазлог„Пирин” (Разлог) измъкна трудна победа в Кърджали, блокадата бе най-силното му оръжие

12-15-03-pirin-rzВолейболистите на „Пирин” започнаха новата година с трудна, но сладка победа при гостуването си на „Арда” (Кърджали). В мач от 12-ия кръг на Суперлигата отборът от Разлог се наложи с 3:2 (25:19, 24:26, 25:11, 21:25, 15:13) и измъкна две точки от негостоприемната зала “Арпезос”.

След като волейболистите на Иван Дурев поведоха в резултата, допуснаха домакините от „Арда” да се разиграят. Кърджалийци стартираха с 4:1 във втората част и запазиха аванса си почти до края – 24:22. Играчите на „Пирин” обаче спасиха двата геймбола, но при третия в полза на „Арда” не успяха да се противопоставят и равенството стана факт след 26:24. Реакцията на гостите бе светкавична и в третата част отборът от Разлог дръпна с 4:0. Постепенно те увеличаваха преднината си (10:4), за да се стигне до категоричното 25:11 и 2:1 гейма.

Отборът на „Арда” обаче нямаше намерение да се предава и в четвъртата част успя да се пребори за 25:21 и така всичко трябваше да се реши в тайбрек.

Решителният гейм бе доста оспорван, като гостите правеха преднина, но домакините ги догонваха. В крайна сметка „Пирин” приключи гейма с 15:13 и спечели мача с 3:2.

Отборът на „Пирин” изигра поредния си много силен мач от гледна точка на блокадата, като на този елемент играчите на Иван Дурев реализираха 21 точки (срещу 5 за „Арда”). С 8 от тях се отличи Костадин Гаджанов, който направи общо 16 точки (2 аса, 86% в нападение). С 20 точки се отличи съотборникът му Венцислав Георгиев (5 блокади, 44% в нападение).

Капитанът на „Арда” – неостаряващият Невен Нешев, бе топ реализатор, след като заби 24 точки, от които внушителните 7 аса (1 блокада, 40% в нападение).

Статистическите данни са благодарение на скаутмена на „Пирин” Боби Николов.

Във временното класиране „Пирин” заема четвърто място с актив от 9 победи и 25 точки, а „Арда” е на предпоследното, 11-о място с 1 победа, 11 загуби и 4 точки.