Wednesday, May 22, 2024
HomeРегионПерникИзумителен мач! Миньор разби дубъла на Лудогорец за старт на Втора лига

Изумителен мач! Миньор разби дубъла на Лудогорец за старт на Втора лига

Миньор (Перник) успя да започне сезона във Втора лига ударно – с успех с 5:1 над дубъла на Лудогорец.

Паметният за чуковете мач се игра на “Стадион на мира” в миньорския град.

До края на първото полувреме перничани вече си бяха осигурили победата с три попадения с глава. Първо Методи Костов даде аванс в 11-ата минута, а малко по-късно отново той вкара второто си попадение в 25-та мибута. 3 минути след втория гол Антон Славчев също се разписа с глава.

През второто полувреме Методи Костов постигна хеттрик в 52-ата минута. Секунди след смяната си с първото си докосване Запро Динев вкара пети гол за Миньор в 78-ата минута. В последните секунди на срещата Петър Георгиев върна един гол за Лудогорец II, който бе записан като почетното попадение в срещата.

В следващия кръг Миньор гостува в Добрич на Добруджа, а “орлите” приемат ЦСКА 1948 II в Разград.