Tuesday, June 18, 2024
HomeСпортПетър Богаевски триумфира с вицешампионската титла на първенството по борба за ветерани...

Петър Богаевски триумфира с вицешампионската титла на първенството по борба за ветерани в Пловдив

Състезателят от кюстендилския клуб отстъпи на финала от ирански борец при най-тежките

Състезателят на спортен клуб по борба “Васил и Георги Илиеви” Петър Богаевски стана вицесветовен шампион по борба за ветерани на първенството, което се проведе в Пловдив. Богаевски започна шампионата с технически туш над американец в дивизия “А”, възраст 36-40 години. В спор за място на финала победи турски състезател със 7:0 и дисквалификация на съперника за груба игра, но в спора за златото отстъпи пред ирански борец, в категория 130 кг.

България приключи шампионата за ветерани с 16 медала, a на първенството стартираха над 750 състезатели от 52 държави.

В края на тази седмица борци от клуб “Васил и Георги Илиеви” ще участват в 3 състезания – международния турнир “Серафим Бързаков” в Петрич, “Пламен Боцев” във Враца и първи по рода си републикански турнир в Перник