Sunday, May 19, 2024
HomeСпортАсът на "Рилски атлет" Димчо Мицов стана републикански шампион по маратон, измина...

Асът на “Рилски атлет” Димчо Мицов стана републикански шампион по маратон, измина 42 195 м за 2:26,43 часа

Асът на “Рилски атлет” Димчо Мицов стана държавен първенец на републиканското първенство по маратон, състояло се в рамките на 34-тото издание на международния маратон “София 2017”. Роденият в Сапарева баня бегач измина 42-километровото разстояние за 2:26,43 ч, което е й негов личен рекорд. Втори, на 17 мин след победителя, остана миналогодишният шампион Илия Куцаров от “Локомотив” (Сф), а тройката на почетната стълбичка оформи Александър Василев от друг столичен клуб – “Юнивърсал”.

Мицов даде и 7-о време в генералното класиране, където първенец стана кениецът Самсон Бармао с 2:14,49 ч, следван от представители на Италия, Уганда, Мароко, Украйна и Кения.

Включилите се в столичния маратон над 4000 атлети, включително 700 от други държави, поставиха нов рекорд за брой на участниците през последните години. Хубавото време пък допринесе за големия зрителски интерес.

Следващите две предизвикателства, в които ще участват самоковски атлети, са традиционният крос кънтри шампионат “Луковитски моми” на 21 октомври и държавното първенство по крос кънтри в Пирдоп седмица по-късно.