Friday, May 3, 2024
HomeРегионСамоков"Рилец" (Говедарци) отнесе 5 гола от "Бенковски", остава пети в четвъртия ешелон

“Рилец” (Говедарци) отнесе 5 гола от “Бенковски”, остава пети в четвъртия ешелон

Съкрушителна загуба с 1:5 допусна “Рилец” в третия кръг на ОФГ София-изток. Тимът от Говедарци, който предяви амбиции за сериозна роля в дивизията, бе попилян от лидера в класирането и най-сериозен претендент за третия ешелон “Бенковски” (Костенец).

Домакините така и не успяха да затруднят съперника и още до почивката допуснаха три безответни попадения, дело на Светослав Коларов (2) и Веселин Гелев. През втората част разликата набъбна до 5 гола с два точни удара на Мариян Кръстев и Васил Василев, преди Красимир Вардаров да оформи крайния резултат с красиво попадение с пета след центриране на Любомир Джамбазов.

Във временното класиране “Рилец” заема 5-о място с актив от 3 точки, докато съставът от Костенец продължава да води колоната с пълен актив от точки (9) и внушителна голова разлика 16:1.

Непосредствено зад лидера е “Мътивир” (Ихтиман) също с 9 пункта, но с голово съотношение 13:0.

В следващия кръг говедарчани имат визита на “Левски 1923”. Сблъсъкът в Елин Пелин е в събота (30 септември) от 17,00 часа.