Monday, May 6, 2024
HomeСпорт„Септември” (Симитли) с нов домакински успех, победи с 2:0 „Рилецо”

„Септември” (Симитли) с нов домакински успех, победи с 2:0 „Рилецо”

Отборът на „Септември” (Симитли) победи с 2:0 „Рилски спортист” (Самоков) в среща то 7-ия кръг на Югозападната трета лига. Срещата бе и дебют на новия наставник на „Рилецо” Венцислав Арсов.

Домакините вкараха по един гол и в двете полувремена. Преди почивката Анатоли Лулейски откри от дузпа, а след час игра Смаил Креболиев вкара след отлично извеждащо подаване на Даниел Гогов. Футболистите на „Септември” направиха много пропуски в мача, а веднъж през първото полувреме Креболиев удари и греда.

До края на срещата, самоковци се опитаха да натиснат, но така и не стигнаха до попадение. В последните минути мачът стана груб, като домакините извършиха две брутални нарушения, останали без последствие от главния рефер на срещата.

В този мач възпитаниците на Спас Стоименов бяха без двама ключови футболисти – наказаният бранител Николай Стоилков и контузеният голмайстор Борислав Хазуров.

След изиграването на тази среща, „Рилски спортист” се закова на 13-то място, с голова разлика 10:12 и 7 спечелени точки от предходните двубои.

Следващата среща на „Рилецо“ е на 27 септември, сряда, от 17 часа, като домакин на „Марек” (Дупница).