Tuesday, May 21, 2024
HomeСпортБлагой Тодев се размина с медал за по-малко от секунда на Световното...

Благой Тодев се размина с медал за по-малко от секунда на Световното първенство по биатлон за младежи

Българинът Благой Тодев се класира на престижното четвърто място в спринта на 10 километра на Световното първенство по биатлон за младежи в Солджър Холоу (САЩ).

20-годишният Тодев, европейски шампион в индивидуалната дисциплина на 15 километра от Поклюка през януари, свали всичките десет мишени в двете стрелби и финишира за 24:46.2 минути.
Така той остана само на 9 десети от секундата зад завършилия трети Мартин Улдал (Норвегия), който се окичи с бронза.
Шампион стана Мартин Невланд (Норвегия) с 24:24.5 минути, а втори на 11.9 секунди се нареди Ото Инвениус от Финландия. Първите трима също стреляха без грешка.