Friday, May 17, 2024
HomeРегионСамоковВивиан Кръстева от Самоков скочи за два сребърни медала, постигна лични рекорди

Вивиан Кръстева от Самоков скочи за два сребърни медала, постигна лични рекорди

Георги Ганджулов постигна две четвърти места от държавните шампионати

Държавното първенство по лека атлетика за юноши, девойки старша възраст (под 20 г.) се проведе в столичната зала „Асикс Арена“. Отлично се представи състезателката на СК “Рилски атлет“ от Самоков Вивиан Кръстева, която в коронната си дисциплина скок дължина завоюва вицешампионската титла и сребърния медал с личен рекорд от 5 м и 74 см. Победителка в дисциплината стана състезателката от „Локомотив” (Пловдив) Петя Софийска с рез. 5 м и 77 см. Втория сребърен медал и вицешампионска титла Вивиан завоюва в дисциплината 60 м препятствено бягане, също с личен рекорд от 9 сек. и 34 стотни.     Победителка е Изабела Соколова от НСА-София с рез. 8 сек. и 60 стотни.

По-рано пак в зала „Асикс Арена“ се проведе Държавното първенство за младша възраст под 18 год. Успешно беше представянето и на Георги Ганджулов, като в дисциплината 60 м се класира на призовото 4-то място с рез. 7 сек. и 29 стотни, а на 200 м също се класира на призовото 4-то място с резултат 23 сек. и 56 стотни.

Следващото състезание е Държавното първенство за мъже и жени  на 6-7 февруари също в зала „Асикс Арена“.