Friday, May 17, 2024
HomeСпорт"Гладиаторите" от Сандански нанесоха тежка загуба на юноши старша възраст на „Беласица”

“Гладиаторите” от Сандански нанесоха тежка загуба на юноши старша възраст на „Беласица”

Три срещи бяха изиграни за първенството на зона „София”. Отборът на деца, родени 2007 година, победи „Миньор” (Перник) с 4:2. Отборът на юноши младша възраст победи „Национал” (София) с 1:0. Юноши старша възраст на „Беласица” претърпяха тежка загуба като домакини от колегите си от „Вихрен” (Сандански) с 0:4. Първия гол в срещата отбеляза Мартин Попов в 17-ата минута след атака по левия фланг на гостите, последва центриране и резултатът бе открит за 0:1. В 35-ата минута след центриране от ъглов удар, изпълнен отлично от Антоан Велев, най-съобразителен при мелето в наказателното поле на домакините се оказа Костадин Костадинов, който с крак изпрати топката в мрежата на петричкия вратар за 0:2. През втората част на срещата нови два гола видяха зрителите, дошли да наблюдават двубоя. В 64-тата минута след центриране от ъглов удар с глава Мартин Попов насочи директно топката към вратата на домакините, кълбото се отклони от защитник на „Беласица” и се спря в мрежата за 0:3. В 80-ата минута след отличен пробив отдясно на Мартин Попов последва пас към Илия Манолев, който от десетина метра изпрати топката в мрежата зад стража на домакините за 0:4. Стойко Найденов води юноши старша възраст на „Вихрен” в този мач, защото титулярният наставник Владимир Каракичев е болен. „Давам висока оценка на футболистите, на които гласувах доверие в този мач. Напълно заслужена победа на нашия тим на база показаната игра като цяло в срещата”, сподели Стойко Найденов. За отбора на юноши старша възраст на „Беласица” това бе седма загуба, което според футболната общественост в града е позор за такъв именит клуб като петричкия. И ако през изминалото първенство отборът, воден от Георги Киров, зае второто място в крайното класиране на зона „София”, то сега са 12-и, но при друг наставник. “Интересно за какво попълнение на мъжкия отбор може да става дума при такова развитие на нещата при юношите старша възраст. Ненапразно текат коментари в социалните мрежи по този въпрос, но явно засегнатите не ги четат и няма да се вземат мерки по този въпрос”, коментират в Петрич.