Sunday, May 19, 2024
HomeСпортГрандиозна победа на „орлетата” от U19 срещу ЦСКА

Грандиозна победа на „орлетата” от U19 срещу ЦСКА

“Пирин” разгроми с 5:2 ЦСКА-София в мач от 16-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 г. Тимът от Благоевград бе воден от помощник-треньора на представителния отбор Радослав Митревски, който бе в тандем с новия треньор на отбора – Александър Царевски. Той поема тази възраст в резултат на промените, извършени от ръководството на клуба тези дни. „Орлетата“ откриха резултата в 16-ата минута, когато Иван Тасев засече топката в мрежата след подаване на Красимир Тодоров. Любопитен факт е, че Тасев е в разширения състав на представителния отбор на “Пирин”, а Тодоров ще стартира подготовка с мъжете. Шест минути по-късно гостите от София изравниха. До края на полувремето друг гол не падна. В 63-тата минута Асен Либяховски, който при победата срещу “Добруджа” в края на миналия месец направи дебют за представителния отбор във Втора лига, се разписа от дузпа за 2:1. Дванайсет минути по-късно Либяховски бе точен отново от бялата точка за 3:1. В 80-ата минута Вергил Янев намери Иван Тасев и той не сгреши, останал сам срещу вратаря, за да покачи на 4:1 с втория си гол в мача. Самият Вергил Янев се разписа в 84-тата минута с петия гол за “Пирин”. Две минути по-късно гостите вкараха втория си гол, за да оформят крайния резултат. С петия си успех от началото на сезона “Пирин” събра 18 точки и се намира в средата на таблицата.