Friday, May 17, 2024
HomeРегионДупницаЕтър разпиля Марек с шест гола

Етър разпиля Марек с шест гола

Фаворитът във Втора лига Етър (Велико Търново) разпиля с 6:0 Марек (Дупница) в мач от 7-ия кръг на първенството, предаде Sportal.
Всичките голове паднаха след почивката, а герой стана Николас Фемия (59, 70, 86), който се отличи с хеттрик. Друг чужденец Ромееш Натанал (56) даде начало на головия фест, а сред голмайсторите името си записаха Христо Марков (79) и Кристиян Кънчев (90). Тимът от Велико Търново вече има 13 точки, като изостава на три от лидера Спартак (Варна). “Болярите” вече са и най-резултатният тим във втория ешелон с 19 попадения.

Момчетата на Веселин Великов бяха по-активни през цялата среща, но изпитваха трудности да създадат голови положения през първата част. Второто полувреме обаче след пробив през центъра Натаниел откри в 56-ата минута , а малко след него Фемия увеличи преднината на великотърновци, като се възползва от свободните пространства в центъра на защитата. Отново той вкара за 3:0 в 70-ата минута след пробив отляво. Четвъртото попадение за домакините бе дело на Марков в 79-ата минута, когато засече успоредно подаване пред вратата на Пламен Младенов.

С удар от 16 метра Фемия записа своя първи хеттрик за клуба в 86-ата минута. Резервата Кристиян Кънчев от воле оформи крайното 6:0 в 90-ата минута, когато засече центриране на Марков.

Поражението е второ за новака, който остана с една победа и четири равенства през тази кампания.