Friday, May 17, 2024
HomeРегионПерникИзключителен успех за България! Пернишко момиче e трета на Световно по олимпийско...

Изключителен успех за България! Пернишко момиче e трета на Световно по олимпийско карате

Пернишко момиче достигна до медал на Световната младежка премиер лига от К1 сериите по олимпийско карате. Това е изключителен успех за България и град Перник, от създаването на Световната младежка лига през 2011г., тъй като българите, стъпвали на стълбичката се броят на пръстите на ръцете, предаде ZaPernik.

Перничанката участва в надпреварата, която се проведе на 29.06-02.07  в Хърватия,Пореч, с рекорден брой участници – над 3200 от 78 държави.

Кристина Михайлова от Перник  е състезателка от КК“ Левски-Спартак “ с треньор Ангел Стефанов.

Тя е ученичка в седми клас в ПМГ „Христо Смирненски“

Кристина стигна до медалите в конкуренция от 63 участнички в нейната категория. След пет победи над представителките на Унгария 1-0, Италия 1-0, Македония 5-1 и Косово 2-0, нашето момиче отиде на полуфинал. Там обаче загуби от представителката на Испания, която стана и шампион.

В мача за третото място Кристина победи представителката на Унгария с 5-4. Така тя се изкачи на почетната стълбичка под номер 3.