Friday, May 17, 2024
HomeСпорт“Рилски спортист” вкара 100 и спечели в Бургас

“Рилски спортист” вкара 100 и спечели в Бургас

По план мина гостуването на самоковските баскетболисти от “Рилски спортист” в Бургас. Тимът спечели отложения си двубой срещу “Черноморец”.
Самоковци не срещнаха особени проблеми в мача и още в началните минути на първата четвърт стигнаха до комфортна преднина, която в края й вече бе 20 точки. Това сякаш ги успокои и във втората позволиха на домакините да намалят пасива си до 10. Веднага последва реакция от щаба на Рилецо, след която разликата се вдигна и почивката дойде при 45:56.
След паузата играчите на Людмил Хаджисотиров отново вдигнаха оборотите и разликата пак се покачи, като този път отпускане в редиците на самоковци нямаше и тимът от Самоков спечели двубоя без особени затруднения със 100:86.
Най-резултатен за успеха на “Рилски спортист” в мача бе Николас Карвачо с 24 точки, 21 вкара Алекс Симеонов, а с дабъл-дабъл от 17 точки и 11 асистенции завърши Брендън Браун. Дабъл-дабъл записа и Трей Портър, който записа зад името си 11 точки и 10 борби.