Tuesday, May 21, 2024
HomeСпортРилски спортист надигра Черноморец за край на редовния сезон в Националната баскетболна...

Рилски спортист надигра Черноморец за край на редовния сезон в Националната баскетболна лига

Отборът на Рилски спортист надделя над Черноморец с 89:58 (29:13, 20:16, 23:15, 17:14) като домакин в „Арена Самоков“ в среща от последния, 27-и кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). С това двата състава сложиха край на редовния сезон. Рилски спортист завърши като лидер с 25 победи и 2 загуби, а Черноморец зае четвъртата позиция с 16 успеха и 11 поражения.
В плейофите тимът на Рилски спортист ще играе срещу отбора на Ямбол, а Черноморец ще има за съперник тима на Спартак Плевен. Първите мачове са през следващата седмица, на 2 май. Другите четвъртфинални двойки в НБЛ са Балкан – Академик Пловдив и Левски – Берое. Играе се до две победи от три възможни срещи.
Рилски спортист беше без Брендън Браун, а Черноморец не разчиташе Георги Боянов, който е болен и Евгени Хаджирусев, който е с травма в рамото.
Домакините имаха преимущество през целия мач и бързо взеха аванс като след първата четвърт резултатът бе 29:13. Рилски спортист продължи да трупа преднина и на почивката домакините водеха с 49:29. Състезателите на старши треньора Людмил Хаджисотиров поддържаха солидна разлика и в третата част, която приключи при 72:44 в тяхна полза. Най-голямата разлика в мача достигна 34 точки.
Ай Джей Хес беше най-резултатен за Рилски спортист с 16 точки, а Трей Портър реализира 13 и овладя 6 борби. Андрей Иванов завърши със 17 точки и 13 борби за Черноморец, а Константин Коев се отчете с 14 точки, 4 борби и 6 асистенции.
Срещи от 27-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Рилски спортист (Самоков) – Черноморец (Бургас) – 89:58 (29:13, 20:16, 23:15, 17:14)

Балкан (Ботевград) – Левски – 74:68 (25:15, 12:19, 19:10, 18:24)
Берое (Стара Загора) – Ямбол – 76:92 (22:26, 17:26, 24:21, 13:19)
Спартак (Плевен) – Академик (Пловдив) – 94:90 (26:22, 24:27, 24:20, 20:21)
Шумен – Черно море Тича (Варна) – 66:58 (14:14, 21:20, 17:17, 14:7)