Monday, May 13, 2024
HomeСпортС 4 гола срещу „Пирин” (Гоце Делчев) футболистите на „Беласица” се изкатериха...

С 4 гола срещу „Пирин” (Гоце Делчев) футболистите на „Беласица” се изкатериха на второ място

Над 1000 зрители наблюдаваха мача от 16-ия кръг за първенството на ЮЗ трета лига на стадион „Цар Самуил” между отборите на „Беласица” (Петрич) и „Пирин” (Гоце Делчев). Друга алтернатива освен победа пред петричките футболисти нямаше. “Крайно време беше да се разбие митът, че отборът на „Пирин” (Гоце Делчев) е изключително труден противник за Бела, имайки предвид изиграните мачове през изминалото първенство”, коментираха на стадиона. В този двубой петричките футболисти показаха коренно различна игра. Още в 1-вата минута на срещата се видя, че гостите са дошли да спечелят нещо. Заиграха отзад пакетирано в защита, чакайки удобен момент за контраатака. Това, разбира се, не им се удаваше, защото възпитаниците на Николай Николов тотално заиграха пред наказателното поле на „Пирин” и чрез бързи контраатаки по фланговете чрез Живко Димитров и Йордан Тодоров създаваха доста мелета пред наказателното поле на гостуващия тим. Неточни до 4-тата минута бяха на два пъти Патрик Попов и веднъж Йордан Тодоров. При най-малката възможност се включваше в помощ на нападението и защитникът Вальо Костов. Отличният и в този мач диспечер Симеон Бояджиев в 9-ата минута отне топката в половината на гостите, насочи я към Йордан Тодоров отдясно, но най-добрият футболист на „Пирин” (Гоце Делчев) го пресрещна навреме и отне надеждите му за стрелба. В 10-ата минута Живко Димитров от корнер извиси топката в наказателното поле на гостите и там включилият се Мартин Русков с глава уцели насрещната греда зад стража им Абди Абдиков. В 14-ата минута бързоногият Живко Димитров с отлично центриране ниско по земята насочи топката зад защитата на гостите и Патрик Попов майсторски я отклони в мрежата на Абди Абдиков за 1:0. Четири минути по-късно добре играещият по десния фланг Йордан Тодоров със страхотен шут уцели лявата странична греда на гостите. Последваха нови пропуски на Патрик Попов и Живко Димитров, като основната заслуга за това бе на вратаря на гостите Абдиков, който се намесваше отлично. В 20-ата минута Йордан Тодоров центрира удачно отдясно в наказателното поле на „Пирин” и Патрик Попов за пореден път огорчи стража им за 2:0. От този момент нататък гостите заиграха по-открито и оставиха играта да се дирижира от Петър Лазаров. В 25-ата минута Павел Головодов се озова в непосредствена близост пред вратата на „Беласица”, но отличният в защитния вал на домакините Валентин Костов отне надеждите му за стрелба. Три минути по-късно Живко Димитров повтори центрирането си при отбелязването на първия гол, но този път Йордан Тодоров не успя да простреля вратаря на гостите Абди Абдиков. В 32-рата минута Ангел Джунов отклони насочената топка от Вальо Костов навреме. Третия гол в срещата петричките футболисти отбелязаха в 40-ата минута при поредно меле пред вратата на „Пирин”. Майсторът в такива ситуации Валентин Костов едва не скъса мрежата зад Абдиков за 3:0.
През втората част на играта на терена придоби друг вид. Гостите заиграха далеч по-открито и вече търсеха начин за отбелязване на голове. На два пъти наставникът на петричкия тим Николай Николов направи двойни смени. Естествено темпото на играта спадна. Все пак в 69-ата минута бившият футболист на „Пирин” (Гоце Делчев), сега с фланелката на „Беласица”, Лъчезар Давков навлезе на скорост срещу противниковата врата и изпрати топката в далечния ъгъл на Абди Абдиков за 4:0. До края на срещата пропуски за отбора на „Беласица” направиха Живко Димитров и Кирил Киров.
Този мач бе ръководен отлично от главния съдия Иво Андреев, с помощници Станислав Станев и Антонио Костадинов.
След последния съдийски сигнал радостта на феновете на „Беласица” бе голяма, и имаше защо. С тази победа „Беласица” вече е на 2-ро място във временното класиране с 35 точки, 6 по-малко от временния водач „Балкан” (Ботевград).
Старши треньорът на „Беласица” Николай Николов коментира след мача: “Наясно бях с играта на отбора на „Пирин” (Гоце Делчев). Заложих на нова схема на игра, която се оказа успешна и донесе трите ни точки. През първата част на мача играхме по-силно и отбелязахме три гола. След почивката извърших смени с цел да запазя силите на основни футболисти за задаващото се дерби в сряда срещу „Вихрен” в Сандански.
От своя страна старши треньорът на „Пирин” (Гоце Делчев) Димитър Крушовски отбеляза: „Отборът на „Беласица” ни отбеляза първия гол по много елементарен начин. След третия гол вече рухнахме. Второто полувреме играхме по-добре, но нямаше как при три гола преднина да я стопим. Отборът ни е изграден от млади състезатели, които трупат игрови опит и за в бъдеще ще очакват от тях по-добро представяне. В сряда ни предстои тежък мач в Гоце Делчев срещу временния водач „Балкан” (Ботевград).”
„Беласица”: Кирил Георгиев, Атанас Чепилов, Мартин Русков, Валентин Костов, Аспарух Шамкалов, Симеон Бояджиев, Иван Марчев, Марти Таушанов, Йордан Тодоров, Живко Димитров, Патрик Попов /Атанас Димитров, Александър Смилков, Кирил Киров, Димитър Иванов, Лъчезар Давков/
„Пирин” (Гоце Делчев): Абди Абдиков, Любомир Гуцев, Живко Грозданов, Мартин Кочанов, Иван Грънчаров, Петър Лазаров, Ибръхим Алим, Павел Головодов, Илия Карапетров, Велин Низамов, Ангел Джунов / Митко Митков, Виктор Киряков/