Sunday, May 19, 2024
HomeСпортТройна премия за футболистите на Симитли след 3:0 над перничани

Тройна премия за футболистите на Симитли след 3:0 над перничани

За пореден път ФК “Септември” (Симитли) размаза съперника си “Миньор” (Перник) с резултат 3:0. В предпоследния есенен кръг на родната ни Втора професионална футболна лига отборът на Симитли се изправи срещу “Миньор” /Перник/. Преднина за нашите момчета даде Запро Динев в 31-вата минута. В края на мача момчетата на “Септември” успяха да отбележат още 2 гола. В 87-ата минута, след точно изпълнена дузпа, Китан Василев покачи за 2:0. В продължението преди края на мача за 3:0 отбеляза Илия Карапетров.

Така футболистите от Симитли завършиха с резултат 3:0 с отбора на “Миньор” /Перник/, което за втори път се оказа правилна прогноза на кмета на Симитли Апостол Апостолов, който казва, че отборът на Симитли винаги ще бие “Миньор” с най-малко 3 гола. /Напомняме, когато се игра квалификация за “Б” група, “Септември” (Симитли) пак победи “Миньор” с такъв резултат/. Заради поредната тройка кметът обеща тройна премия на футболистите на “Септември” (Симитли).

„Категорично, това бе заслужена победа за нашия отбор. Момчетата играха мотивирано и като един добър колектив, което показва и резултатът“, коментира след мача старши треньорът на “Септември” (Симитли) Тодор Киселичков.

Правосъдие в срещата раздава Георги Николов от София. Негови асистенти бяха Георги Стамболджиев и Янко Чакъров от Пловдив. Кристиян Колев от Пловдив се изяви като четвърти съдия. Ролята на съдийски наблюдател игра Валери Цветков от Благоевград, БФС делегат бе Огнян Златков от Пловдив.

Мачът се игра на стадион „Христо Ботев“ – Благоевград без публика.

Състав “Септември”: Ф. Димитров, К. Михайлов, Н. Стоилков, И. Мунин, З. Карадачки, Е. Петров, А. Лулейски, З. Динев, И. Михайлов, К. Василев, Р. Иванов