Баскетболистите от Самоков се наложиха над Ямбол

Безпроблемно мина домакинството на „Рилски спортист” срещу „Ямбол”. Самоковските баскетболисти изиграха отличен двубой и спечелиха срещата с 83:64.
Още от самото начало на мача се видя, че баскетболистите на Людмил Хаджисотиров няма да се задоволят с нищо друго освен победата. Те заиграха агресивно в защита още от началните минути на първата четвърт и в края й заслужено имаха комфортен аванс от 16 точки – 27:11. Във втората четвърт доминацията на домакините продължи и полувремето дойде при 47:27.
След почивката Рилски продължи да бъде по-добрият отбор, а разликата се покачи до 26 точки след половин час игра, което сякаш сломи гостите и в последната четвърт срещата на практика се доиграваше, за да завърши при крайното 83:64.
За Рилски най-резултатен бе Нико Карвачо с 15 точки, дабъл- дабъл от 14 и 10 борби записа Трей Портър, 13 вкара Павлин Иванов, а Алекс Симеонов и Миро Васов останаха съответно с по 11 и 10 точки.