Адвокат Михаил Михайлов: Футболистите на „Вихрен” ще получат завишени премии за победата в Симитли

Според ръководството на „Септември” мачът е бил опорочен от рефера Ангел Баялцалиев.

Шефовете на „Септември” се заканиха да подадат жалба срещу съдийството на рефера Ангел Баялцалиев
Както е известно, в събота отборът на „Вихрен” победи временния водач в ЮВГ „Септември” (Симитли) с 2:1 като гост.

„Изключително много сме доволни от мъжеството и характера, който проявиха нашите футболисти, на които гласува доверие старши треньорът Петър Златинов срещу „Септември” (Симитли). През доста перипетии и много нерви премина този двубой. В крайна сметка прибавихме три точки към актива си – напълно заслужени на база показаната игра на терена. Нямаме никакви претенции нито към съдиите, нито към домакините. Жалко че голмайсторът Венци Стоянов получи червен картон от главния съдия Ангел Баялцалиев, заради което ще почива в домакинския мач срещу „Марек” в събота. Очаквахме положителни резултати, виждайки работата на старши треньора Петър Златинов, и това вече е факт. Очакваме през седмицата към отбора да се присъединят класни футболисти от българското първенство и чужбина”, сподели Михаил Михайлов.

Както стана ясно, след мача с „Вихрен” шефовете на „Септември” ще подадат жалба срещу съдийството на рефера Ангел Баялцалиев, подкрепена с видеозапис от срещата.

Домакините от „Септември” завършиха мача с 9 човека. Червени картони получиха Иван Иванов и Асен Топузов. През първото полувреме Баялцалиев изгони и наставника на домакините Спас Стоименов. Футболистите от Сандански стигнаха до победата с гол на Даниел Пехливанов в добавеното време. Преди това Венци Стоянов откри за „Вихрен”, а Даниел Гогов изравни за „Септември” 10 минути преди края на срещата.

След края на мача повече от 200 зрители обсадиха съблекалните  и съдийската стая.