Saturday, May 18, 2024
HomeСпорт„Хебър“ пречупи „Марек Юнион Ивкони“, Катбарт Малинга отбеляза 18 точки

„Хебър“ пречупи „Марек Юнион Ивкони“, Катбарт Малинга отбеляза 18 точки

Отборът на „Хебър“ (Пазарджик) постигна 10-а победа в Суперлигата, след като надигра категорично „Марек“ с 3:0 (25:20, 27:25, 26:24) в среща от 16-ия кръг на първенството.

“Тигрите” доминираха в първата част, като запазиха предимството си през цялото време. Вторият гейм бе доста по-оспорван, като двата отбора си разменяха лидерството и развръзката бе в ключовите моменти. Интригата бе налице до последните секунди и в последната, трета част, но момчетата на Атанас Петров показаха силен дух и воля и затвориха чисто двубоя.

Най-резултатен бе Минчо Минчев с 19 точки (1 ас), 14 добави Александър Ляфтов (4 аса). За „Марек“ Катбарт Малинга завърши с 18 точки (1 ас, 1 блокада), Димитър Дулчев се отчете с 15 точки (1 ас).

След тази победа „Хебър“ се изкачи на пета позиция с 28 точки (10 победи, 6 загуби), а „Марек“ остава осми с 18 точки (7 успеха, 8 поражения) и мач по-малко.

Следващият двубой на пазарджишкия тим е на 2 февруари (петък), срещу „Арда“ (Кърджали). „Марек“ приема „Пирин“. Тимът от Разлог загуби в оспорван мач от „Левски“ (София) с 3:2 (25:19, 22:25, 16:25, 25:21, 28:26). Двубоят се игра пред пълни трибуни в зала „Септември“.

С това „сините“ записаха девета победа в шампионата, като със седем загуби и 27 точки заемат шесто място във временното класиране. Тимът на Разлог отбеляза пето поражение, като с единадесет победи и 30 точки се намира на четвърта позиция в подреждането.

Битката продължи близо три часа,  а двубоят бе изпълнен с много обрати и амплитуди, което доведе до смяна на водачеството и размяна на геймове. Видео-повторенията пък бяха често използвани и от двата съперника, като се превърнаха  основна част от развоя на мача.

Мачът бе изпълнен с напрежение, но най-голяма бе интригата в петата решителната част. И двата тима бяха равностойни, а геймът излезе далеч извън пределите на 15-тата точка. Драмата бе пълна, а „Левски“ пропусна осем възможности за затваряне на гейма. В решителните моменти обаче „сините“ показаха по-голяма устойчивост и на деветия си опит успяха да затворят гейма с 28:26, а с това да се поздравят с крайната победа.

Реализатор за „Левски“ бе руският посрещач Евгений Баннов, който завърши с 25 точки за победата. Смилен Мляков добави 22 за успеха.

ЦСКА спечели гостуването си на „Миньор“ в Перник с 3:1 (25:23, 25:27, 21:25, 25:22). За домакините Иван Дамянов реализира 25 точки.