Sunday, May 19, 2024
HomeСпортКарате клуб "Шампион" с 4 златни, сребърен и 4 бронзови медала от...

Карате клуб “Шампион” с 4 златни, сребърен и 4 бронзови медала от Национално първенство по шотокан карате до

Кюстендилската школа се нареди на четвърто място в крайното класиране от 22 клуба в страната

Отлично представяне на татамито направиха състезателите на кюстендилския карате клуб “Шампион” на 13-ото национално индивидуално първенство по шотокан карате до. Младата школа с треньор Веселин Димитров взе участие с 14 състезатели в дисциплината кумите шобу ипон и се класира на 4-то място в крайното класиране от 22 клуба. Кюстендилските каратеки спечелиха 4 златни, сребърен и 4 бронзови медала. Със златни медали се окичиха Виктория Венкова, Георги Матуски, Никола Христов и Валентин Крумов. Християн Василев спечели сребърно отличие. Бронзови медалисти станаха Янислав Миленков, Искрен Тодоров, Никола Боянов и Радин Тихолов.

„Деян Миленков, Иван Симеонов, Никола Симеонов, Иво Грозданов и Билян Борисов направиха също добро представяне, но малко не им достигна да спечелят отличия. Много съм доволен от представянето на всички, които за пореден път доказаха, че кюстендилската школа е една от най-добрите в България”, коментира треньорът Веселин Димитров.