Sunday, May 19, 2024
HomeСпортКлуб „Асикс“ завоюва първо място на международния турнир по карате в Разлог

Клуб „Асикс“ завоюва първо място на международния турнир по карате в Разлог

Общо 85 участници от 8 страни взеха участие в 13-ия международен турнир по карате в Разлог за купа „Пирин”. Състезанието, което е част от празненствата на града, събра отбори от България и Македония, които се състезаваха в 3 дисциплини – ката, кумите и макивара.

Победителите бяха наградени от замeстник-кмета на община Разлог Иван Гюров.

Участниците в турнира бяха разпределени в 6 възрастови групи и в различни категории. Те бяха оценявани от съдии от световно ниво, като главен рефер на турнира бе Митко Димитров – съдия от Световната карате федерация. На първо място се класираха домакините от клуб „Асикс“ – град Разлог. Втори е карате клуб „Тигър“ от Македония, трети останаха състезателите на „Странджа“.

Победителите бяха наградени от замeстник-кмета на община Разлог Иван Гюров, който пожела на всички участници да бъдат все така мотивирани, подготвени и устремени към върховете на спорта.