Friday, May 3, 2024
HomeСпорт"Миньор" (Перник) победи "Балкан" на Стадиона на мира с късен гол от дузпа

“Миньор” (Перник) победи “Балкан” на Стадиона на мира с късен гол от дузпа

Отборът на “Миньор” би “Балкан” с 2:1 и записа пълен актив от точки след втория кръг на първенството в Югозапада. Срещата между перничани и балканци започва с натиск на гостите, но първи до гол достигнаха домакините. Във 2-рата минута нападателят на гостите Иво Бояджиев шутира от границата на наказателното поле и нацели левия страничен стълб на пернишката врата. Три  минути по-късно Иво Бояджиев като по чудо не откри резултата. В 9-ата минута Иво Цветанов шутира от двадесетина метра, вратарят на перничани Даниел Леонтиев не можа да хване топката, последва добавка на Иво Бояджив, но главният рефер Вангел Вангелов не зачете гола. В 40-ата минута халфът на “жълто-черните” Любомир Христов центрира от ъглов удар, а Денис Николов шутира в наказателното поле от въздуха и изненада вратаря на гостите Емил Петров за 1:0. След почивката перничани бяха по-активни, но в 55-ата минута Иво Цветанов с удар от тридесет метра вкара рядко красив гол за 1:1. В 89-ата минута резервата на ботевградци Георги Влайчовски фаулира в наказателното поле Георги Ризов, за което главният съдия даде дузпа. Зад топката застана Илиян Илиев, който шутира силно в обратния ъгъл на Емил Петров за 2:1. В ответната атака бранителят на гостите Стоян Георгиев, фаулира грубо Мирослав Иванов, за което получи директен червен картон и преждевременно се прибра в съблекалнята.

“Миньор”: Леонтиев, Савов, Л.Илиев, Киров, М.Иванов, Ил.Илиев, Л.Христов (60-Г.Найденов), Рамазан, Ковачев, Д.Николов (59-Слишков), Ил.Христов (46-Ризов).

„Балкан”: Петров, Карагьозов (73-Влайчовски), Мартинов, В.Димитров, Ст.Георгиев, Данчев, Й.Ризов, С.Николов, Бояджиев, (84-Ботев), Цветанов, Златев (87-Ботев).