Saturday, July 27, 2024
HomeСпортМладите сандански волейболисти – трети на международния турнир в Приморско, Ангел Гутев...

Младите сандански волейболисти – трети на международния турнир в Приморско, Ангел Гутев избран за най-полезен играч

Момчетата на „Медиус волей”, родени 2003-2004 г., завършиха с бронзови медали участието си в силния международен турнир “Черно море 2017” .
Турнирът се проведе в гр. Приморско за 13-и пореден път. Това бе обаче първото участие  санданските  волейболисти на този силен международен форум. В надпреварата участие взеха отбори от Румъния, Латвия, Литва, Естония, Молдова, Чехия, Турция, Полша, Русия.

Момчетата на Медиус волей победиха отборите на Черноморец Бяла и KSS Startas Кaunes-Литва и допуснаха две загуби от Монтана и VO Komunithi-Чехия. При това положение отборът на Монтана стана първи и спечели златните медали, на второ място и сребърни медали бе за KSS Startas Кaunes-Литва и на трето място „Медиус волей” ( Сандански).
Ангел Гутев беше избран за най-полезен играч. Това бяха и първите международни прояви за възпитаниците на треньора Станислав Николов. Плътно до отбора през целия турнир беше и президентът на клуба  Стоян Стоянов, който осигури безплатен транспорт за всички състезатели.