Saturday, July 27, 2024
HomeСпортТри титли и куп награди за състезателите на "Рилски скиор" след надпреварата...

Три титли и куп награди за състезателите на “Рилски скиор” след надпреварата за купа “Самоков”

Пълен комплект медали – 3 златни, 1 сребърен и 2 бронзови, спечелиха спортистите на “Рилски скиор” в надпреварата по бягане с ролкови кънки в дисциплината спринт за купа “Самоков”. В турнира, провел се на ролбана в двора на СУ “Никола Велчев”, участие взеха внушителните 73-ма състезатели от 8 клуба от страната.

Александър Огнянов и Теодор Стоянов финишираха първи и трети при 16-годишните, а съотборникът им Иван Починков зае четвъртата позиция. Божидар Димитров взе битката при 18-годишните, където четвърти остана Петър Марков. Третото златно отличие стана притежание на Марио Матиканов при момчетата до 14 години.

При жените също имаше сериозно самоковско присъствие, като три от четирите финалистки бяха представители на клуба домакин. Със златото се окичи обаче Антония Григорова, а след нея в спринта за купа “Самоков” се наредиха Христина Митева, Елена Дойнова и Петя Стойчева.

Най-оспорваният и драматичен финал бе при мъжете, където Николай Виячев от НСА изпревари със сантиметри Йордан Чучуганов от “Александър Логистик”. Тук трябва да се отбележи обаче липсата на големия фаворит Веселин Цинзов.

Организатори на спортната проява в рилския град бяха клуб “Рилски скиор”, община Самоков и Българската федерация по ски, зарадвали призьорите с медали и предметни награди.