Saturday, May 18, 2024
HomeСпорт„Банско“ изпусна заради съдийско решение победата срещу„Хебър“ на стадион „Свети Петър“

„Банско“ изпусна да победи за самочувствие втория в класирането на Югозападната трета лига. Футболният тим приключи с реми тазгодишното първенство в Трета югозападна лига, завършвайки 2:2 в Банско срещу „Хебър“.

Домакините откриха резултата с гол в 34-тата минута на Смаил Креболиев, който бе изведен отлично от Владимир Кабранов. До края на първата част пропуски за отбора на домакините направиха Владимир Кабранов и Любомир Витанов.

„Хебър“ се върна в мача в 60-ата, когато Атанас Велев-Крауч изравни за 1:1.

До края на срещата отборите си отбелязаха по още едно попадение. В 73-тата минута при успешна атака на домакините Георги Фикиин покачи на 2:1.

В 90-ата реферът Мартин Спасов отсъди дузпа за „Хебър“, реализирана от Стефан Лачов за 2:2. Обясненията на арбитъра за това бяха, че при далечен удар от страна на футболистите на гостите топката е тупнала пред наказателното поле на „Банско“ и е срещнала ръката на техен защитник.

Жертва на груповия протест на домакините стана ветеранът Любомир Витанов, който получи червен картон малко преди края на срещата.