Wednesday, May 22, 2024
HomeСпортДетският отбор на ОФК „Беласица” победи „Мечетата” с 2:1 в Първомай

Детският отбор на ОФК „Беласица” победи „Мечетата” с 2:1 в Първомай

Около 250 зрители наблюдаваха последния мач от областното първенство за деца между отборите на ОФК „Беласица” и „Мечетата”. Срещата бе ръководена от съдийска бригада, начело с Райчо Митов, асистиран от Павел Младенов и Илия Борисов, а делегат бе дългогодишният арбитър в професионалния футбол, сега директор на спортното училище в Сандански, Николай Марков. Срещата започна равностойно от страна на футболистите на двата отбора, търсеше се пролука в защитите за отбелязване на гол в двубоя. Това първо се удаде на футболистите на „Беласица”. В 10-ата минута Цеков центрира в наказателното поле на „Мечетата” и Динчо Йовчев изпрати топката в мрежата зад Александър Карпаров за 1:0. Радостта на петричките футболисти бе кратка. Две минути по-късно при атака на младите „мечета” последва центриране в наказателното поле на „Беласица”, топката бе избита, попадна в краката на Йордан Божинов, който овладя кълбото, тръгна директно срещу изпречилите му се футболисти и от движение я изпрати в мрежата за 1:1. Опитите на Шаламанов с глава и Ризаков с крак да изненадат вратаря на „Мечетата” се оказаха безуспешни. При това положение футболистите на двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат. След почивката отборът на „Беласица” заигра по-добре, но колегите им от „Мечетата” реагираха навреме и при това положение спираха набезите им за отбелязване на нов гол. На два пъти Николай Гърков отблизо обстрелва вратаря на „Мечетата” Александър Карпаров, но той показа завидни качества за възрастта си и ненапразно бе аплодиран от присъстващите на стадиона. В даденото продължение от главния съдия Райчо Митов след отлично центриране от фаул на Шаламанов в наказателното поле на „Мечетата” Николай Гърков отбеляза победния гол за „Беласица”. С тази победа детският отбор на „Беласица” ще зимува на първото място в областното първенство.