Saturday, May 18, 2024
HomeСпортПисаха отличен на петричкия съдия Ивайло Стоянов в мач от Лига Европа

Писаха отличен на петричкия съдия Ивайло Стоянов в мач от Лига Европа

Петричкият арбитър Ивайло Стоянов получи отлична оценка за ръководенето на международната футболна среща от груповата фаза на Лига Европа между отборите на руския „Краснодар” и Akhisarspor – Турция. Този мач беше с доста интересни моменти на терена и обрати в резултата. Първата част завърши в полза на турския отбор. След почивката руските футболисти отбелязаха две попадения и така спечелиха двубоя с 2:1. Главният съдия Ивайло Стоянов бе подпомаган от Иво Колев и Георги Дойнов, четвърти съдия бе Петър Джугански, а зад вратите бяха Волен Чинков и Николай Йорданов. Съдийски наблюдател бе белгиецът Юри Вандервелде, а делегат – Октави Гога – Румъния.
Това всъщност бе дебют на петрички международен арбитър в мачове от груповата фаза на Лига Европа. След мача наблюдателят и делегатът изказаха задоволството си от ръководството на Ивайло Стоянов. Това бе осмият международен мач, който той ръководи през 2018 година.