Saturday, May 18, 2024
HomeСпортЮношите на дупнишкия „Марек” загубиха последния си мач за годината в Елитната...

Юношите на дупнишкия „Марек” загубиха последния си мач за годината в Елитната група до 19 г.

Юношите на „Марек” в Елитната група до 19 години изпратиха годината със загуба. Възпитаниците на наставника Цветан Видински отстъпиха с 0:2 от „Ботев” (Пловдив) на своя стадион „Бончук” в последния си мач за есенния полусезон. Пловдивчани започнаха мача много добре и си осигуриха трите точки още преди почивката. Точни за „канарчетата” бяха Димитър Тонев и Станислав Шопов. През втората част дупничани се опитаха да намалят резултата и да се преборят поне за точката, но така и не успяха да намерят път към противниковата врата. След тази загуба „Марек” остава на предпоследното 15-о място с шест точки. Добрата новина за дупнишкия клуб е, че директният им съперник за оставане в групата – „Дунав 2010” (Русе), изненадващо загуби от тоталния аутсайдер „Сливен 2000” с 0:1 у дома. По този начин борбата за оцеляване се завърза още повече, като русенци са точно над чертата с 8 точки, марекчани са с 6 пункта, а тимът от Сливен е последен с 3 и всеки един от тези тимове има реален шанс да се спаси. Именно срещу „Сливен 2000” ще бъде първият мач за дупнишките юноши след зимната пауза. Те ще приемат опашкаря в дивизията на „Бончук” в последната седмица на месец февруари в един от най-важните си двубои за сезона.