Monday, May 20, 2024
HomeСпорт„Марек“ и „Етър“ завършиха 1:1 в Кресна

„Марек“ и „Етър“ завършиха 1:1 в Кресна

„Марек“ завърши 1:1 с един от най-добрите отбори във Втора лига – „Етър“, в поредния си приятелски мач.
Двубоят се състоя на стадиона в Кресна, където има много по-малко снежно покритие и двата тима успяха да премерят сили.
Началото на срещата бе доста равностойно, като съперниците създаваха добри положения пред противниковите врати.
В 39-ата минута Мариян Иванов стреля, но вратарят на марекчани Пламен Младенов спаси.
Само четири минути по-късно „Етър“ успя да поведе в резултата чрез Радослав Апостолов. Той получи топката след центриране на Да Силва от десния фланг и от около 9 метра не остави шансове на дупнишкия страж.
Дупничани възстановиха равенството в 55-ата минута, когато след меле пред вратата на отбора от Велико Търново коженото кълбо стигна до Милен Иванов, който с глава отблизо реализира.
Към края дупничани направиха много добра атака, но юношата Николай Андонов пропиля златен шанс да донесе победата. Малко по-рано Радослав Михалков отправи коварен удар от фаул, точно под гредата, но стражът на етърци изби. Отборът от Велико Търново също имаше своите шансове да стигне до крайния успех и дори удари две греди, но така и не вкара второ попадение.
Следващата контрола на „Марек“ е с ФК „Кюстендил“ в събота, но все още не се знае къде ще се проведе поради лошите атмосферни условия в региона.