Saturday, May 18, 2024
HomeРегионДупница„Марек Юнион-Ивкони” спечели югозападното дерби с „Пирин” (Разлог)

„Марек Юнион-Ивкони” спечели югозападното дерби с „Пирин” (Разлог)

• Дупничани с първа победа като гост за сезона след 3:1 гейма в зала „Септември”

„Марек Юнион-Ивкони” спечели волейболното дерби на Югозападна България след 3:1 (25:17, 25:18, 22:25, 25:21) гейма над „Пирин” (Разлог).
    В първите две части дупничани владееха инициативата и не пропиляха преднината си, която натрупаха в началото на всеки един от геймовете.
    Домакините се активизираха в третата част и показаха зъби, печелейки с 25:22.
    Четвъртият гейм започна по вкуса на марекчани, които още на старта натрупаха голям актив спрямо съперника си. Разложани постепенно намалиха част от пасива си, но нямаха сили за пълен обрат и трите точки отидоха при тима от Дупница.
    Най-резултатен за „Марек Юнион-Ивкони” бе Илиян Преспов, който се отличи с 22 точки (5 аса), Златан Йорданов завърши с 16 (5 блокади), а Павел Душков добави 15 пункта (3 блокади). За „Пирин” (Разлог) Петър Петров се отчете с 13 точки (4 аса), а Йордан Желязков реализира 11 (1 ас, 1 блокада).
    С първата си победа като гост за сезона дупнишкият клуб събра 15 точки и се намира на 5-о място в Суперлигата, докато разложани са осми с актив от 11 пункта.
    В следващия кръг „Марек Юнион-Ивкони” приема „Славия” у дома в петък от 18,15, а „Пирин” гостува на столичния „Левски” 15 минути по-късно.