Saturday, May 18, 2024
HomeСпортМъжете на „Перун” победиха U-17 на столичния „Левски” с 2:1 в Кресна

Мъжете на „Перун” победиха U-17 на столичния „Левски” с 2:1 в Кресна

С голове на Георги Ризов в 15-ата и Венцислав Маламов в 20-ата минути представителният мъжки тим на „Перун” (Кресна) победи 17-годишните футболисти на столичния „Левски” с 2:1, които играят в елитната юношеска група. Единственото попадение за юношите, възпитаници на Георги Тодоров, бе дело на Марин Петков в 85-ата минута. Като цяло срещата премина под диктовката на отбора на домакините, които пропуснаха да отбележат нови голове във вратата на столичния тим, като неточни бяха Иван Георгиев, Венцислав Маламов и Георги Ризов. Последният в 25-ата минута пропусна да отбележи гол, като изпрати топката от бялата точка в гредата на синия тим.
Тази среща бе последна от лятната подготовка на отбора на „Перун” преди старта на новото първенство на ЮЗ трета лига. До момента в изиграните преди контроли те загубиха като гост в Кюстендил от местния тим с 0:3 и като дмакини от „Вихрен” с 0:4, завършиха наравно с юношите на „Пирин” (Благоевград) 2:2 в Кресна и победиха на градския стадион „Марек” с 3:1. Първя официален мач за новото първество на ЮЗ трета лига отбоът на „Перун” ще изиграе на 3 август, събота, срещу „Рилски спортист” (Самоков) на градския стадион в Кресна.