Sunday, May 19, 2024
HomeСпортНахъсаните за победа “Огражден 1955” и “Подгорец”  завършиха 0:0 в Първомай

Нахъсаните за победа “Огражден 1955” и “Подгорец”  завършиха 0:0 в Първомай

Отборите на “Огражден-1955” и “Подгорец” /Коларово/ премериха сили на стадиона в село Първомай в мач от 13-ия кръг за първенството на областна група “Струма-2”. Двубоят беше много важен и за двата отбора. “Подгорец” до момента бе без загубена точка, а домакините – само с едно равенство като гости срещу “Светкавица” /Митиново/. Домакините бяха нахъсани да спечелят срещата и да нанесат първата загуба на гостите. Първата атака в мача сътвориха домакините в 5-ата минута, когато вратарят на “Подгорец” Асен Костадинов изби с крак насочената отблизо топка от Кристиян Стоилов. Минута по-късно при контраатака на гостите след центриране в наказателното поле на домакините топката се отклони и Андон Атанасов със силен шут насочи кълбото в лявата част на вратата на Кирил Грозданов, но бе изчистено от голлинията. Две минути по-късно Андон Мицков от около 15 метра при поредна контраатака на гостите изпрати топката на сантиметри над вратата на Кирил Грозданов. Защитният вал на гостите в лицето на Иван Танчев и Велик Великов и вратаря Асен Костадинов бяха сериозна преграда за футболистите на домакините, за да не се стигне до откриване на резултата. Постепенно играта се пренесе в половината на “Подгорец” и атаките на домакините не спряха до края на полувремето. В 17-ата минута Иван Цветков бе изпреварен за миг от вратаря Асен Костадинов. Две минути по-късно Кристиян Стоилов изскочи сам срещу вратаря на гостите и отново топката бе избита с крак. На два пъти по-късно отново вратарят Асен Костадинов не позволи на Илиян Кочев и Кристиян Стоилов да го преодолеят. До края на полувремето нови пропуски за отбора на Огражден направиха Кристиян Стоилов, Иван Цветков и Георги Николов. След почивката играта стана още по-напрегната. Търсеше се отбелязване на гол, който можеше да се окаже решаващ за спечелване на трите точки. В 51-вата минута Кристиян Стоилов от домакините проби по левия фланг, навлезе в наказателното поле и от 4-5 метра не успя да простреля вратаря на гостите Асен Костадинов. Три минути по-късно Динчо Георгиев след пробив отляво насочи топката зад защитата на гостите и влезлият Иво Китанов от 5 метра изпрати топката в аут. В 60-ата минута Велик Великов с перфектен пас насочи топката отляво към Андон Мицков, но ударът му срещу противниковия вратар не бе точен. Влезлият в игра играещ треньор Стоян Гогушев в 73-тата минута не успя да огорчи отблизо вратаря на домакините Кирил Грозданов. В 82-рата минута Кирил Хаджиев насочи топката успешно към Кристиян Стоилов, но той отново не бе точен срещу вратаря Асен Костадинов. В 86-ата минута главният съдия Драган Стойков показа втори жълт и червен картон на Иван Танчев от “Подгорец” и остави гостите с човек по-малко до края. Този двубой завърши при нулево равенство, което бе добре дошло за отбора на гостите. До момента отборът на “Огражден 1955” има два отложени мача – срещу “Вихър” /Кавракирово/ и “Яворница”, на този на “Подгорец” – също два – срещу “Струма” /Марикостиново/ и “Калабак” /Самуилово/. Така не се стигна до разместване на местата им в таблицата.

„Имахме лек превес като цяло в мача, но не успяхме да реализираме създадените си голови положения. На всичко отгоре през втората част на срещата бе отменен напълно редовен гол на Кристиян Стоилов, като вината за това е главно на асистента, който подлъга опитния арбитър Драган Стойков. Последният бе на ниво, но асистентите – не. Осезателно бе отсъствието на бързоногия и опитен нападател Христо Петров, който в момента е в чужбина, и при това положение Кристиян Стоилов бе сам в атака. Стефан Назъров и Иван Цветков бяха невъзстановени от  контузии”, казаха от отбора на “Огражден”.