Saturday, May 18, 2024
HomeСпорт„Орел” (Лебница) спечели съседското дерби със „Спортист”

„Орел” (Лебница) спечели съседското дерби със „Спортист”

„Орел” (Лебница) спечели съседското дерби срещу „Спортист”. Прогнозата за победа на президента Васил Джибов-Полковника се оказа вярна. С по-добра игра и по-точен мерник гостуващият тим спечели двубоя с два гола разлика. Първия гол в срещата отбеляза Боян Боянов в 20-ата минута от фаул от около 20 метра. В 69-ата минута след центриране от ъглов удар, изпълнен отлично от Николай Стоянов в наказателното поле на домакините, намиращият се на втора греда Боян Боянов с глава простреля за втори път вратаря на „Спортист” за 0:2. Футболистите на „Орел” заиграха по-затворено, дебнеха удобни моменти за контраатаки и парираха действията на футболистите на „Спортист” навреме пред наказателното си поле.
„Напълно заслужена победа. Надиграхме игрово и тактически отбора на домакините. В неделя ще домакинстваме на отбора на „Еделвайс Цветанов” от село Полена от 15 часа в Лебница”, сподели президентът на ФК „Орел” Васил Джибов-Полковника.