Saturday, May 18, 2024
HomeРегионДупницаОчаквано: Марек победи Велбъжд с два гола

Очаквано: Марек победи Велбъжд с два гола

Марек надви с 2:0 отборът на Велбъжд при гостуването си в Кюстендил днес. Така дупничани остават лидери в класирането на Югозападната Трета лига. Кюстендилският тим пък е на дъното на таблицата.

И двете попадения в мача паднаха през първото полувреме. В 28-ата минута Веселин Любомиров отблизо отбеляза за 0:1. В 34-ата минута Ерик Иванов от Велбъжд буквално подкоси Димитър Владимиров в наказателното поле. Последва дузпа за Марек, и Васил Калоянов вкара първия си гол за дупничани в официален мач за 0:2.

Второто полувреме не се отличи с агресивна игра от нито един от двамата противници. На два пъти Марек бе близо до трети гол, но Любомиров така и не успя да преодолее вратаря Карадалиев.  В самия край на срещата кюстендилци   съумяха да затруднят дебютанта-вратар на гостите от Дупница Константин Костадинов, но той бе безгрешен.