Friday, May 17, 2024
HomeСпортПерник със световен вицешампион по карате!

Перник със световен вицешампион по карате!

Кристина Михайлова от 6-и „а” клас на ПМГ „Христо Смирненски“ стана световен вицешампион по карате.
Ръководството на ПМГ „Христо Смирненски“ – град Перник поздрави талантливата спортистка за постигнатите високи спортни постижения. Кристина е ученичка от 6-и „а” клас и национална състезателка от карате клуб „Файтърс“ към Националната спортна академия с президент д-р гл. ас. Радослав Пенов и треньори Юлиан Николов и Калин Крумов.
На провелото се на 12-14 ноември 2021 година в Зренянин – Сърбия, Световно първенство карате до шотокан (Shotokan karate do of united nations) SKDUN Кристина Михайлова стана световен вицешампион (ката) и световен вицешампион (кумите) в категория +40 кг до 12 г.
В надпреварата между 1800 участници от 32 държави Кристина убедително доказа своето високо спортно майсторство, уверено достигайки финала. Въпреки загубата от състезателката на Азербайджан Кристина показа забележителни умения, сила и спортен дух в един оспорван и равностоен двубой и заслужено спечели сребърния медал.
Поздравления за достойното представяне, Кристина! От сърце ти желаем нови бъдещи победи!