Monday, May 13, 2024
HomeРегионСамоков„Рилски спортист” загуби първата си контрола от отбора на Везенков

„Рилски спортист” загуби първата си контрола от отбора на Везенков

„Рилски спортист” загуби първата контрола от предсезонната си подготовка. Тимът от Самоков отстъпи на „Олимпиакос” със 77:100. Проверката се състоя в Ботевград, където гръцкият гранд се подготвя за предстоящия сезон.
Двата отбора предложиха оспорвана първа четвърт, която баскетболистите на „Олимпиакос” спечелиха с 1 точка – 22:23. Във втората обаче гръцкият тим вдигна оборотите, с което успя да покачи и преднината си, която до почивката стана двуцифрена – 32:48.
След паузата играчите на гръцкия гранд продължиха с добрите си изяви и разликата се вдигна и четвъртината завърши при 55:78 в полза на „Олимпиакос”, което на практика реши и изхода от двубоя, а той самият дойде при крайното 77:100.
За самоковци най-резултатен в мача бе Павлин Иванов, който завърши с 16 точки. Брендън Браун вкара 14, Апо 8 отбелязаха Трей Портър и Миро Васов.
За „Олимпиакос” отбеляза Гол, а с 13 остана Александър Везенков.