Monday, May 20, 2024
HomeСпортСамуил Донков спечели Международния турнир по спортна стрелба в Благоевград

Самуил Донков спечели Международния турнир по спортна стрелба в Благоевград

Завърши Международният турнир по спортна стрелба „Пирин 2021“. Община Благоевград бе домакин на престижния турнир, организиран от СКС „Пирин“.
Кметът Илко Стоянов поздрави участниците и организаторите и награди медалистите при мъжете.
На първо място се класира най-добрият състезател на България по спортна стрелба с пистолет – Самуил Донков от АП „Спорт“ (Велико Търново), второ място е за Кънчо Стоянов, също от АП „Спорт“, и трето е за състезателя на СКС „Пирин“ Стоян Гайдарски.
Най-оспорвана бе надпреварата при девойките за стрелба с пушка, където за медалите се състезаваха 13 участници. На първо място се класира Ивана Николова СК „Левски“, второ място за Йована Милевска – „Охрид“, а на трето Мария Кокучева – СК „Санел“. При момичета стрелба с пушка се отличи Деница Тошев от СК „Ботев“ с поставен национален държавен рекорд, а при девойките – Ивана Николова СК „Левски“, също с национален държавен рекорд.