Sunday, May 19, 2024
HomeСпортС два бързи ФК "Кюстендил" спечели последното си есенно домакинство

С два бързи ФК “Кюстендил” спечели последното си есенно домакинство

В последния си есенен домакински мач ФК „Кюстендил“ записа трудна, но важна победа. На стадион “Осогово” играчите на Николай Николов-Чезето само за 2 минути пречупиха гостите от „Пирин“ /Гоце Делчев/ за крайното 2:0 в мач от 16-ия кръг на Югозападната трета лига. След едно равностойно първо полувреме, в което и двата тима имаха своите положения, през второто домакините видимо вдигнаха оборотите и застрашаваха по-често вратата на съперника. Преди първото попадение кюстендилци удариха и греда. След удар на Денислав Велинов топката срещна напречната греда. Това още повече даде устрем на домакините, които в средата на второто полувреме нанесоха решителен удар към победата. Най-напред Виктор Анастасов се разписа за 1:0 в 72-рата мин., а в 74-тата минута централният нападател Александър Александров-Аци вкара дежурното си попадение, с което оформи и крайното 2:0. Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия от инфаркт бивш президент на ФК “Велбъжд” Васил Русаков. Така кюстендилци записаха 12-ата си победа кръг преди края на есенния дял и запазиха 4-тата си позиция в класирането с актив от 35 т. В последния кръг ФК „Кюстендил“ гостува на 28 ноември, събота, от 14 часа на последния в класирането тим на „Банско“.