Sunday, May 19, 2024
HomeСпортТалантът на „Марек Дигеста“ Стефан Димитров взе бронз от турнира „Млад олимпиец“...

Талантът на „Марек Дигеста“ Стефан Димитров взе бронз от турнира „Млад олимпиец“ в Момчилград

Малките състезатели на дупнишкия клуб по тенис на маса “Марек Дигеста” постигнаха пореден успех. Клубът взе бронз от финала на националния турнир „Млад олимпиец“ до 12 години, домакин на който бе Момчилград. 5 деца от СКТМ „Марек-Дигеста“ взеха участие в него – Стефан Димитров, Методи Методиев, Мартин Стоянов и Никола Крумков при момчетата и Василена Стефанова при момичетата. През първия ден се проведоха квалификациите, в които участие взе Никола Крумков. В тях за четири места се бореха 35 тенисисти. Никола успя да премине успешно квалификациите и се класира за груповата фаза. Стефан Димитров бе поставен под номер 1 във 2-ра група и след 3 категорични победи се класира за 1/8-финалите. По същия начин Методи Методиев, като водач на група 4, продължи напред. Мартин Стоянов бе под номер 2 в 3-та група, но след категорични победи с 3:0 над представителя на „Марек 76“ и водача на групата си от „Корабостроител“ (Вн) зае първото място. Така и 3-мата дупнишки състезатели се класираха сред 16-те най-добри момчета в България. Стефан и Методи победиха съперниците си и продължиха към четвъртфиналите. Там Димитров победи Й. Величков от София с 3:1, а Методиев загуби драматично 2:3 гейма от С. Адев от Ардино. На полуфинала Стефан загуби от шампиона П. Вачев от Свищов, а в битката за третото място победи С. Адев 3:0 гейма и достигна до бронза.

При момичетата Василена Стефанова премина успешно груповата фаза и също попадна сред 16-те най-добри. В крайното класиране Стефан Димитров зае 3-то място, Методи Методиев 6-о, Мартин Стоянов 12-о, Никола Крумков 19-о и Василена Стефанова 13-о място.