Monday, May 20, 2024
HomeСпортХристофор Хубчев стана играч на мача след победата на "Пирин" над "Локо"...

Христофор Хубчев стана играч на мача след победата на “Пирин” над “Локо” (Сф)

Христофор Хубчев от “Пирин” Благоевград бе избран за играч на мача срещу Локомотив (София) от зрителите на телевизия “Диема спорт”
26-годишният защитник откри резултата в двубоя след центриране от ъглов удар на Антон Карачанаков с втория си гол за Пирин. С негово попадение “орлетата” поведоха и при гостуването на Лудогорец преди прекъсването на шампионата.
Хубчев изигра шестия си мач като титуляр със зелената фланелка в Първа лига, след като в края на септември миналата година се присъедини към нашия отбор от Левски.
Пирин спечели с 2:1 срещу Локомотив (София) в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Така „орлетата“ стартираха с успех участието си в шампионата през 2022 година. Това бе втора поредна победа за тима от Благоевград в първенството и общо трети пореден официален мач без загуба.
С този успех Пирин събира в актива си 19 точки, изравнявайки се в класирането с отборите на Локомотив (София) и Ботев (Враца). “Орлетата” се намират на 11-ото място, а столичните “железничари” са 12-и, като и двата отбора са на 3 точки от десетия ЦСКА 1948 и Арда, които са тимовете над опасната зона.
И двата гола за тима на Радослав Митревски бяха отбелязани след изпълнения на ъглови удари, като първо Христофор Хубчев даде ранен аванс на отбора ни още в 7-ата минута, а в 65-ата минута Петър Занев покачи на 2:0. Малко по-късно Октавио вкара гол от около 30 метра, който обаче не бе достатъчен на гостите от София и така те си тръгнаха с празни ръце от стадион “Христо Ботев”.
Благоевградският тим започна мощно и още в 3-тата минута Спас Георгиев бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му не затрудни стража на гостите Любенов. Натискът на “орлетата” обаче продължи и даде резултат. В 7-ата минута Карачанаков изпълни прекрасно корнер, след който най-съобразителен се оказа Христофор Хубчев. Той успя да засече с глава и да открие за 1:0. Така той се разписа във втори пореден мач в Първа лига, отбелязвайки втория си гол с екипа на Пирин в шампионата.
В 30-ата минута Красимир Станоев стреля от дистанция, но право в ръцете на Любенов. Към края на първата част Манолев можеше да покачи резултата, но изстрелът му от воле не бе точен. Така “орлетата” се оттеглиха на почивката само с гол преднина. Първото положение за гол през второто полувреме дойде в 54-тата минута, когато Спас Георгиев получи хубав извеждащ пас, който го остави очи в очи със стража на Локо (София). Офанзивният футболист на “орлетата” отигра по страхотен начин ситуацията, като успя да финтира Любенов и от малък ъгъл реализира на празна врата. Страничният съдия обаче бе вдигнал флага за засада, а след това последва и преглеждане на ситуацията с ВАР. Това забави играта за около 5 минути, но в крайна сметка голът не бе признат. В 65-ата минута “орлетата” удариха за втори път. След изпълнение на корнер Александър Дюлгеров отклони топката към Петър Занев, който я прати в мрежата за 2:0.
В 69-ата Октавио получи топката край тъчлинията, мина покрай няколко футболисти на “зелените”, напредна с няколко метра и със силен шут от около 30 метра се разписа за 2:1. В 77-ата минута Карачанаков центрира отдясно, а защитник на Локомотив изби, топката попадна в Станислав Костов, който дебнеше в наказателното поле, но последвалият шут срещна страничния стълб. В 85-ата минута Малембана стреля от подобна позиция като на Октавио и успя да затрудни Георгиев, който обаче все пак успя да улови. В последните секунди Любенов трябваше да избива удар към своята врата. В следващия кръг Пирин е домакин на Арда. Двубоят е в понеделник, 28.02.
Пирин – Локо Сф 2:1
1:0 Христофор Хубчев (7), 2:0 Петър Занев (65), 2:1 Октавио (70)
Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 31, Красимир Станоев (90 – 8. Орлин Старокин), 5. Николай Бодуров (58 – 6. Юлиян Попев), 3. Петър Занев,18. Светослав Дяков, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов (79 – 20. Даниел Иванов), 45. Христофор Хубчев
Резерви: 1. Марио Кирев, 20. Даниел Иванов, 6. Юлиян Попев, 8. Орлин Старокин, 26. Иван Тасев, 15. Мариян Вангелов, 23. Ивайло Тодоров Треньор: Радослав Митревски
Локо Сф: 24. Александър Любенов, 2. Стойчо Атанасов, 5. Йоргос Кацикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 44. Божидар Кацаров, 10. Валентин Николов (82 – 14. Дейвид Малембана), 8. Симеон Славчев, 45. Димитър Митков (62 – 9. Илия Димитров), 58. Октавио, 93. Върджил Пинсон
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 22. Владимир Семерджиев, 14. Дейвид Малембана, 9. Илия Димитров, 15. Лука Иванов, 77. Мартин Стоилов, 19. Иван-Йоанис Атанатос
Треньор: Иван Колев
Ж.к. Николай Бодуров, Хрисфор Хубчев, Спас Георгиев (Пирин); Октавио, Върджил Пинсон, Стойчо Атанасов, Мики Орачев (Локо Сф)
Съдия: Станимир Тренчев
Стадион: “Христо Ботев”