Wednesday, May 15, 2024
HomeСпорт„Марек Юнион-Ивкони“ надделя над „Арда“ след петгеймова драма в Кърджали

„Марек Юнион-Ивкони“ надделя над „Арда“ след петгеймова драма в Кърджали

Волейболистите на „Марек Юнион-Ивкони“ (Дупница) успяха да оцелеят в петгеймова драма при гостуването си в Кърджали. Тимът от Дупница надделя трудно над „Арда“ с 3:2 (25:17, 25:20, 19:25, 21:25, 18:16) в мач от дванадесетия кръг на Суперлигата.

Гостите поведоха убедително с 2:0 гейма, след като имаха предимство в двата гейма и ги затвориха сравнително безпрепятствено. Обратът започва в третата част, когато на свой ред домакините се активизираха. Кърджалийци успяха да преклонят съперника в две последователни части, но за повече нямаха сили. В решителни тайбрек гостите отново си казаха тежката дума и надделяха, като постигнаха крайната победа.

След този успех дупничани заемат осма  позиция във временното класиране с 6 победи, 6 загуби и 16 точки. „Арда“ продължава да е на последното дванадесето място без победа до момента и 6 спечелени точки.